Badania na broń

Ustawa z dnia 21.05.1999 oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6.06.2002 roku dokładnie regulują jak powinny wyglądać i w jakim spektrum powinny być i przez kogo przeprowadzane badania lekarskie na broń.

Poradnia MEC Medycyna przeprowadza badania obowiązkowe dla osób ubiegających się o pozwolenie na dowolną broń palną lub o przedłużenie takiego pozwolenia (bojową, sportową, gazową, myśliwską) kompleksowo w ciągu jednego dnia, w jednym miejscu.

Badania lekarskie muszą być przeprowadzane także dla kandydatów starających się o pozwolenia na posiadanie broni alarmowej o kalibrze powyżej 6mm oraz broni sygnałowej.

Zakres badań lekarskich na broń

Badaniom lekarskim oraz psychologicznym należy poddawać się wyłącznie u lekarzy z niezbędnymi uprawnieniami. Nasi lekarze oraz uprawnieni psycholodzy stanowią w pełni wykwalifikowany zespół do orzekania o stanie zdrowia pacjenta starającego się o pozwolenie na broń. W ramach badań przeprowadzają:

  • konsultację okulistyczne – przeprowadza je lekarz okulista,
  • badanie psychologiczne, które kończą się wydaniem stosownego oświadczenia,
  • konsultację psychiatryczną,
  • konsultację ogólną.

Wydajemy orzeczenie lekarskie wraz z orzeczeniem psychologicznym, które stanowi podstawę wydania pozwolenia na posiadanie broni palnej.

Badania na broń

Badania na broń

Wszystkie badania i konsultacje wykonasz w jednym miejscu, w ciągu jednego dnia

MEC Medycyna z Białegostoku posiada jedną z nielicznych na Podlasiu kadr lekarskich, która posiada wszelkie uprawnienia zezwalające do orzekania o stanie zdrowia osoby ubiegającej się o pozwolenie na broń.

Nasi specjaliści są dostępni w jednym miejscu, budynku w jednym czasie.. Wszystkie badania jak i konsultacje wykonujemy na miejscu, a sama procedura trwa zaledwie kilka godzin. Wykonujemy zarówno badania na wydanie samego pozwolenia na broń jak i o jego przedłużenie.

Badania na broń wykonujemy dla kandydatów na sędziów, prokuratorów, syndyków, komorników lub pracowników ochrony fizycznej starających się o takowe pozwolenie, myśliwych, oraz osób uprawiających strzelectwo sportowe.

Umawiając się telefonicznie otrzymacie Państwo pełna informację o przebiegu badań

Tel. +48 535 305 103 lub +48 535 305 501.

Badania na broń dla bezpieczeństwa twojego i twoich pracowników